Nałęczowski Ośrodek Kultury
Aleja Lipowa 6, 24-150 Nałęczów

NOK tel/fax: 815 014 069
Kino: 661 811 555
e-mail NOK: nok@naleczow.pl
e-mail kino: kinocisy@op.pl
Jadwiga Sawa-Bednarczyk - dyrektor NOK

Dofinansowanie MKiDN

Sławek MatyjaszewskiMiło nam poinformować, iż Nałęczowski Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie z programu Rozwój infrastruktury kultury - Priorytet 3 - Infrastruktura Domów Kultury na realizację zadania pn. "Zakup wyposażenia do prowadzenia wielofunkcyjnej pracowni edukacyjnej w Nałęczowskim Ośrodku Kultury" Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

   

DK+ Inicjatywy Lokalne c.d.

Sławek MatyjaszewskiŻywa dyskusja towarzyszyła warsztatom zorganizowanym przez Nałęczowski Ośrodek Kultury w dniu 21 marca br. dla mieszkańców aktywnie działających w obszarze kultury. Było to drugie spotkanie z kolejną grupą przedstawicieli środowisk lokalnych, które od lat lub od nie dawna włączają się ze swoimi inicjatywami w życie kulturalne gminy Nałęczów. Warsztaty były zorganizowane w ramach projektu wdrażanego przez NOK z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2016.

Więcej: DK+ Inicjatywy Lokalne c.d.

   

DK+ Inicjatywy Lokalne 2016

Sławek MatyjaszewskiPrzedstawiciele organizacji pozarządowych, lokalni liderzy i animatorzy kultury z obszaru gminy Nałęczów w dniu 19 marca br. wzięli udział w pierwszych zajęciach warsztatowych organizowanych przez Nałęczowski Ośrodek Kultury. Spotkanie odbyło się w ramach projektu wdrażanego przez NOK z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2016, którego celem jest wzmocnienie włączenia domów kultury w życie społeczności lokalnej, odkrywanie i rozwijanie potencjału i kapitału kulturowego mieszkańców oraz kulturotwórczych zasobów społeczności.

Więcej: DK+ Inicjatywy Lokalne 2016

   

Kiermasz Wielkanocny 2016

Sławek MatyjaszewskiSłońce, wspaniałe lokalne przysmaki i rękodzieło ... i wielu miłośników produktów lokalnych. Taki był niedzielny Kiermasz Wielkanocny. Bardzo wielu klientów odwiedziło tegoroczny Kiermasz Wielkanocny z produktami lokalnymi, który odbył się w niedzielę, 13 marca, przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. A w konkursie kulinarnym na słodkiego mazurka i puszystą babę, który został rozstrzygnięty podczas kiermaszu, zwyciężył mazurek staropolski z wiśniami przygotowany przez Regionalne Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju z Celejowa.

Więcej: Kiermasz Wielkanocny 2016

   

Kazimierz Kotliński - malarstwo

Sławek MatyjaszewskiOsobliwości Natchnień - malarstwo Kazimierza Kotlińskiego. Kazimierz Kotliński urodzony 30 maja 1927 r. w Piaskach. Rozpoczął studia ekonomiczne na KUL, a później ukończył Studium Nauczycielskie (rysunek, pod kierunkiem Adama Bunscha) i Politechnikę w Krakowie. Maluje kwiaty, martwą naturę, portrety i kompozycje figuratywne z pogranicza abstrakcji. Autor 21 wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych, również za granicą (Antibes, Paryż (Francja); Miami (Floryda - USA); Węgry). Ilustrator książek. We własnych badaniach naukowych odkrył cykliczną aktywność umysłową uczniów (rytm intelektualny).

Więcej: Kazimierz Kotliński - malarstwo

   

EKO-FERIE 2016 - Dolina Szkła

Sławek Matyjaszewski"Czarodziejska wyprawa do Doliny Szkła" Program tegorocznych ferii dla dzieci i młodzieży zdumiewa pomysłowością i oryginalnym ujęciem  tematu. Spotkania z przedstawicielami Nadleśnictwa Puławy, zajęcia kulinarne prowadzone przez członkinie Stowarzyszenia „Aktywna Wieś” Drzewce w pobliżu ogrodów rustykalnych, zachwycające warsztaty  rękodzielnicze  nadzorowane przez nałęczowskie „Ziemianki”,  różnorodne zajęcia i konkursy plastyczne urządzane przez instruktorów Nałęczowskiego Ośrodka Kultury sprawił, że nie sposób się było nudzić podczas tegorocznej przerwy  zimowej.

Więcej: EKO-FERIE 2016 - Dolina Szkła

   

EKO-FERIE 2016 - Drzewce

Sławek Matyjaszewski"Bardzo smaczne ferie". W Telewizji Polskiej aż roi się od programów kulinarnych. W Nałęczowie  przed laty obmyślono Szlak Smaków, do którego przystąpiły miejscowe kawiarnie, restauracje, karczmy. Stowarzyszenia kobiece w gminie co roku walczą o przyznanie certyfikatów na smakowite jedzenie wytworzone wg starodawnych przepisów, pieczołowicie przechowywanych  w rodzinach przez wnuczki i prawnuczki. Przyrządzania dobrego jedzenia uczyła z zapałem także nałęczowska Szkoła Ziemianek.

Więcej: EKO-FERIE 2016 - Drzewce

   

IKONY - wystawa

Sławek Matyjaszewski Na wystawę składają się prace trojga autorów: Urszuli Bydlińskiej, Beaty Kozak oraz Henryka Widelskiego. URSZULA BYDLIŃSKA - urodziłam się i mieszkam w malowniczej gminie Siedliszcze nad Wieprzem. Odkąd sięgam pamięcią nie rozstawałam się z kredkami i ołówkiem. Rysowałam dosłownie na wszystkim nie wyłączając starych rodzinnych fotografii, na których czarno białe ciocie ożywiałam czerwienią flamastrowanych ust, rysowałam zwierzęta, twarze ze zdjęć w gazetach, obrazki z wyobraźni…

Więcej: IKONY - wystawa

   

Jasełka 2016

Sławek MatyjaszewskiKolędy, pastorałki, jasełka w formie inscenizacji teatralnych, niezwykłe przedstawienia o bożonarodzeniowym charakterze, soliści i zespoły wokalne. Zespoły, które odtwarzały tradycyjne zwyczaje kolędnicze i tradycyjne formy kolędowania, stylizowane grupy, których prezentacje wychodzą poza bożonarodzeniowe widowiska-słownictwo, rekwizyty, środki audiowizualne, wspaniała muzyka, efekty świetlne, przeszłość i teraźniejszość obok siebie. A wszystko to znalazło się na scenie NOK 31 stycznia 2016r.

Więcej: Jasełka 2016

   

Hej Sokły

Sławek Matyjaszewski"Hej Sokoły" Międzynarodowy Koncert Jubileuszowy z okazji X rocznicy powstania Fundacji "PRO BONO FUTURO" 30.01.2016 Nałęczowski Ośrodek Kultury. W programie: kolędy, pieśni patriotyczne, towarzyskie. Wystąpili: "Chór Wołyń" Towarzystwa Kultury Polskiej im. Tadeusza Kościuszki Łuck/Ukraina dyrygent Walentyna Hawryluk, Towarzystwo Sztuki Polskiej "Barwy Kresowe" Łuck/Ukraina kierownik zespołu Julia Janczak, Chór i Orkiestra Kameralna "Iubilaeum" Lublin/Polska dyrygent Tomasz Orkiszewski.

Więcej: Hej Sokły

   

Strona 5 z 30


Wkrótce w NOK

WKRÓTCE W KINIE CISY
AZYL

28 kwietnia, godz. 16.30 - 2D napisy
29 kwietnia, godz. 19.00 - 2D napisy
30 kwietnia, godz. 16.30 - 2D dubbing
1 maja, godz. 15.00 - 2D dubbing

GHOST IN THE SHELL
28 kwietnia, godz. 19:00 - 3D napisy
29 kwietnia, godz. 17:00 - 2D napisy
30 kwietnia, godz. 19:00 - 2D napisy
1 maja, godz. 17:30 -  2D napisy
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości