Nałęczowski Ośrodek Kultury
Aleja Lipowa 6, 24-150 Nałęczów

NOK tel/fax: 815 014 069
Kino: 661 811 555
e-mail NOK: nok@naleczow.pl
e-mail kino: kinocisy@op.pl
Jadwiga Sawa-Bednarczyk - dyrektor NOK

DK+ Inicjatywy Lokalne c.d.

Sławek MatyjaszewskiŻywa dyskusja towarzyszyła warsztatom zorganizowanym przez Nałęczowski Ośrodek Kultury w dniu 21 marca br. dla mieszkańców aktywnie działających w obszarze kultury. Było to drugie spotkanie z kolejną grupą przedstawicieli środowisk lokalnych, które od lat lub od nie dawna włączają się ze swoimi inicjatywami w życie kulturalne gminy Nałęczów. Warsztaty były zorganizowane w ramach projektu wdrażanego przez NOK z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2016.

Więcej: DK+ Inicjatywy Lokalne c.d.

   

DK+ Inicjatywy Lokalne 2016

Sławek MatyjaszewskiPrzedstawiciele organizacji pozarządowych, lokalni liderzy i animatorzy kultury z obszaru gminy Nałęczów w dniu 19 marca br. wzięli udział w pierwszych zajęciach warsztatowych organizowanych przez Nałęczowski Ośrodek Kultury. Spotkanie odbyło się w ramach projektu wdrażanego przez NOK z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2016, którego celem jest wzmocnienie włączenia domów kultury w życie społeczności lokalnej, odkrywanie i rozwijanie potencjału i kapitału kulturowego mieszkańców oraz kulturotwórczych zasobów społeczności.

Więcej: DK+ Inicjatywy Lokalne 2016

   

Kiermasz Wielkanocny 2016

Sławek MatyjaszewskiSłońce, wspaniałe lokalne przysmaki i rękodzieło ... i wielu miłośników produktów lokalnych. Taki był niedzielny Kiermasz Wielkanocny. Bardzo wielu klientów odwiedziło tegoroczny Kiermasz Wielkanocny z produktami lokalnymi, który odbył się w niedzielę, 13 marca, przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. A w konkursie kulinarnym na słodkiego mazurka i puszystą babę, który został rozstrzygnięty podczas kiermaszu, zwyciężył mazurek staropolski z wiśniami przygotowany przez Regionalne Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju z Celejowa.

Więcej: Kiermasz Wielkanocny 2016

   

Kazimierz Kotliński - malarstwo

Sławek MatyjaszewskiOsobliwości Natchnień - malarstwo Kazimierza Kotlińskiego. Kazimierz Kotliński urodzony 30 maja 1927 r. w Piaskach. Rozpoczął studia ekonomiczne na KUL, a później ukończył Studium Nauczycielskie (rysunek, pod kierunkiem Adama Bunscha) i Politechnikę w Krakowie. Maluje kwiaty, martwą naturę, portrety i kompozycje figuratywne z pogranicza abstrakcji. Autor 21 wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych, również za granicą (Antibes, Paryż (Francja); Miami (Floryda - USA); Węgry). Ilustrator książek. We własnych badaniach naukowych odkrył cykliczną aktywność umysłową uczniów (rytm intelektualny).

Więcej: Kazimierz Kotliński - malarstwo

   

EKO-FERIE 2016 - Dolina Szkła

Sławek Matyjaszewski"Czarodziejska wyprawa do Doliny Szkła" Program tegorocznych ferii dla dzieci i młodzieży zdumiewa pomysłowością i oryginalnym ujęciem  tematu. Spotkania z przedstawicielami Nadleśnictwa Puławy, zajęcia kulinarne prowadzone przez członkinie Stowarzyszenia „Aktywna Wieś” Drzewce w pobliżu ogrodów rustykalnych, zachwycające warsztaty  rękodzielnicze  nadzorowane przez nałęczowskie „Ziemianki”,  różnorodne zajęcia i konkursy plastyczne urządzane przez instruktorów Nałęczowskiego Ośrodka Kultury sprawił, że nie sposób się było nudzić podczas tegorocznej przerwy  zimowej.

Więcej: EKO-FERIE 2016 - Dolina Szkła

   

EKO-FERIE 2016 - Drzewce

Sławek Matyjaszewski"Bardzo smaczne ferie". W Telewizji Polskiej aż roi się od programów kulinarnych. W Nałęczowie  przed laty obmyślono Szlak Smaków, do którego przystąpiły miejscowe kawiarnie, restauracje, karczmy. Stowarzyszenia kobiece w gminie co roku walczą o przyznanie certyfikatów na smakowite jedzenie wytworzone wg starodawnych przepisów, pieczołowicie przechowywanych  w rodzinach przez wnuczki i prawnuczki. Przyrządzania dobrego jedzenia uczyła z zapałem także nałęczowska Szkoła Ziemianek.

Więcej: EKO-FERIE 2016 - Drzewce

   

IKONY - wystawa

Sławek Matyjaszewski Na wystawę składają się prace trojga autorów: Urszuli Bydlińskiej, Beaty Kozak oraz Henryka Widelskiego. URSZULA BYDLIŃSKA - urodziłam się i mieszkam w malowniczej gminie Siedliszcze nad Wieprzem. Odkąd sięgam pamięcią nie rozstawałam się z kredkami i ołówkiem. Rysowałam dosłownie na wszystkim nie wyłączając starych rodzinnych fotografii, na których czarno białe ciocie ożywiałam czerwienią flamastrowanych ust, rysowałam zwierzęta, twarze ze zdjęć w gazetach, obrazki z wyobraźni…

Więcej: IKONY - wystawa

   

Jasełka 2016

Sławek MatyjaszewskiKolędy, pastorałki, jasełka w formie inscenizacji teatralnych, niezwykłe przedstawienia o bożonarodzeniowym charakterze, soliści i zespoły wokalne. Zespoły, które odtwarzały tradycyjne zwyczaje kolędnicze i tradycyjne formy kolędowania, stylizowane grupy, których prezentacje wychodzą poza bożonarodzeniowe widowiska-słownictwo, rekwizyty, środki audiowizualne, wspaniała muzyka, efekty świetlne, przeszłość i teraźniejszość obok siebie. A wszystko to znalazło się na scenie NOK 31 stycznia 2016r.

Więcej: Jasełka 2016

   

Strona 7 z 38


Wkrótce w NOK

WKRÓTCE W KINIE CISY
CIEMNIEJSZA STRONA GREYA
24 lutego, godz. 19.00
25 lutego, godz. 16.30
26 lutego, godz. 19.00
27 lutego, godz. 19.00

JACKIE
24 lutego, godz. 17.00
25 lutego, godz. 19.00
26 lutego, godz. 17.00
27 lutego, godz. 17.00


Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości