Nałęczowski Ośrodek Kultury
Aleja Lipowa 6, 24-150 Nałęczów

NOK tel/fax: 815 014 069
Kino: 661 811 555
e-mail NOK: nok@naleczow.pl
e-mail kino: kinocisy@op.pl
Jadwiga Sawa-Bednarczyk - dyrektor NOK

Kazimierz Kotliński - malarstwo

Sławek MatyjaszewskiOsobliwości Natchnień - malarstwo Kazimierza Kotlińskiego. Kazimierz Kotliński urodzony 30 maja 1927 r. w Piaskach. Rozpoczął studia ekonomiczne na KUL, a później ukończył Studium Nauczycielskie (rysunek, pod kierunkiem Adama Bunscha) i Politechnikę w Krakowie. Maluje kwiaty, martwą naturę, portrety i kompozycje figuratywne z pogranicza abstrakcji. Autor 21 wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych, również za granicą (Antibes, Paryż (Francja); Miami (Floryda - USA); Węgry). Ilustrator książek. We własnych badaniach naukowych odkrył cykliczną aktywność umysłową uczniów (rytm intelektualny).

Więcej: Kazimierz Kotliński - malarstwo

   

EKO-FERIE 2016 - Dolina Szkła

Sławek Matyjaszewski"Czarodziejska wyprawa do Doliny Szkła" Program tegorocznych ferii dla dzieci i młodzieży zdumiewa pomysłowością i oryginalnym ujęciem  tematu. Spotkania z przedstawicielami Nadleśnictwa Puławy, zajęcia kulinarne prowadzone przez członkinie Stowarzyszenia „Aktywna Wieś” Drzewce w pobliżu ogrodów rustykalnych, zachwycające warsztaty  rękodzielnicze  nadzorowane przez nałęczowskie „Ziemianki”,  różnorodne zajęcia i konkursy plastyczne urządzane przez instruktorów Nałęczowskiego Ośrodka Kultury sprawił, że nie sposób się było nudzić podczas tegorocznej przerwy  zimowej.

Więcej: EKO-FERIE 2016 - Dolina Szkła

   

EKO-FERIE 2016 - Drzewce

Sławek Matyjaszewski"Bardzo smaczne ferie". W Telewizji Polskiej aż roi się od programów kulinarnych. W Nałęczowie  przed laty obmyślono Szlak Smaków, do którego przystąpiły miejscowe kawiarnie, restauracje, karczmy. Stowarzyszenia kobiece w gminie co roku walczą o przyznanie certyfikatów na smakowite jedzenie wytworzone wg starodawnych przepisów, pieczołowicie przechowywanych  w rodzinach przez wnuczki i prawnuczki. Przyrządzania dobrego jedzenia uczyła z zapałem także nałęczowska Szkoła Ziemianek.

Więcej: EKO-FERIE 2016 - Drzewce

   

IKONY - wystawa

Sławek Matyjaszewski Na wystawę składają się prace trojga autorów: Urszuli Bydlińskiej, Beaty Kozak oraz Henryka Widelskiego. URSZULA BYDLIŃSKA - urodziłam się i mieszkam w malowniczej gminie Siedliszcze nad Wieprzem. Odkąd sięgam pamięcią nie rozstawałam się z kredkami i ołówkiem. Rysowałam dosłownie na wszystkim nie wyłączając starych rodzinnych fotografii, na których czarno białe ciocie ożywiałam czerwienią flamastrowanych ust, rysowałam zwierzęta, twarze ze zdjęć w gazetach, obrazki z wyobraźni…

Więcej: IKONY - wystawa

   

Jasełka 2016

Sławek MatyjaszewskiKolędy, pastorałki, jasełka w formie inscenizacji teatralnych, niezwykłe przedstawienia o bożonarodzeniowym charakterze, soliści i zespoły wokalne. Zespoły, które odtwarzały tradycyjne zwyczaje kolędnicze i tradycyjne formy kolędowania, stylizowane grupy, których prezentacje wychodzą poza bożonarodzeniowe widowiska-słownictwo, rekwizyty, środki audiowizualne, wspaniała muzyka, efekty świetlne, przeszłość i teraźniejszość obok siebie. A wszystko to znalazło się na scenie NOK 31 stycznia 2016r.

Więcej: Jasełka 2016

   

Hej Sokły

Sławek Matyjaszewski"Hej Sokoły" Międzynarodowy Koncert Jubileuszowy z okazji X rocznicy powstania Fundacji "PRO BONO FUTURO" 30.01.2016 Nałęczowski Ośrodek Kultury. W programie: kolędy, pieśni patriotyczne, towarzyskie. Wystąpili: "Chór Wołyń" Towarzystwa Kultury Polskiej im. Tadeusza Kościuszki Łuck/Ukraina dyrygent Walentyna Hawryluk, Towarzystwo Sztuki Polskiej "Barwy Kresowe" Łuck/Ukraina kierownik zespołu Julia Janczak, Chór i Orkiestra Kameralna "Iubilaeum" Lublin/Polska dyrygent Tomasz Orkiszewski.

Więcej: Hej Sokły

   

Wigilia w Bronicach

Sławek MatyjaszewskiUDANY SEZON BRONICKIEGO ZESPOŁU OBRZĘDOWEGO WIGILIA W BRONICACH - spektakl przygotowany przez Bronicki Zespół Obrzędowy na scenie NOK  w Nałęczowie w reżyserii Lucyny Chudy 17.01.2016.r. Sala wypełniona do ostatniego miejsca. Spektakl przerywany brawami widzów. Dużo ciepłych słów padło pod adresem wykonawców. Dwa nagrania telewizyjne i emisje w TVP Lublin.

Więcej: Wigilia w Bronicach

   

Michał Mucha - fotografia

Sławek Matyjaszewski Michał Mucha (1975) - fotograf, fotoreporter. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Mieszka i pracuje we Wrocławiu i Nałęczowie. Działa w nieformalnej grupie artystycznej Formalina istniejącej od 1998 r. Od roku 2003 publikuje swoje prace w mediach lokalnych i ogólnopolskich. W wolnych chwilach perkusista postpunkowej grupy Suchy Pion. Wspólnie z Adamem Lachem założyciel Manual Agency. Wystawa [Inny świat] prezentuje prace pochodzące z trzech serii zdjęć wykonanych w Chinach, Polsce i na Ukrainie. Zdjęcia [ZPolski] traktowane są przez Autora jak dziennik, "obiekt użytkowy".

Więcej: Michał Mucha - fotografia

   

PDPZ 2015

Sławek Matyjaszewski Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę - Podziękowanie
Składam serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, nauczycielom z Gimnazjum im. E. M. Andriollego, pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, zespołom tanecznym Nałęczowskiego Ośrodka Kultury oraz instruktorce: Emilii Osińskiej - Marczak, Kapeli Nałęczowskiej.

Więcej: PDPZ 2015

   

Konkurs Rysunek Andriollego 2015

Sławek Matyjaszewski 5. Międzynarodowy Konkurs na Rysunek im. Michała Elwiro Andriollego

Więcej: Konkurs Rysunek Andriollego 2015

   

Strona 6 z 30


Wkrótce w NOK

WKRÓTCE W KINIE CISY
AZYL

28 kwietnia, godz. 16.30 - 2D napisy
29 kwietnia, godz. 19.00 - 2D napisy
30 kwietnia, godz. 16.30 - 2D dubbing
1 maja, godz. 15.00 - 2D dubbing

GHOST IN THE SHELL
28 kwietnia, godz. 19:00 - 3D napisy
29 kwietnia, godz. 17:00 - 2D napisy
30 kwietnia, godz. 19:00 - 2D napisy
1 maja, godz. 17:30 -  2D napisy
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości