Nałęczowski Ośrodek Kultury
Aleja Lipowa 6, 24-150 Nałęczów

NOK tel/fax: 815 014 069
Kino: 661 811 555
e-mail NOK: nok@naleczow.pl
e-mail kino: kinocisy@op.pl
Jadwiga Sawa-Bednarczyk - dyrektor NOK

Wystawa Grupy Twórczej Motycz: "Kupcy"

Sławek Matyjaszewski Wszystko zaczęło się gdy podczas ubiegłorocznych Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych w Janowie Podlaskim poznaliśmy osobiście pana Tadeusza Rolke. Przez rok przygotowywaliśmy się do wystawy o kupcach. Znając zdjęcia pana Tadeusza z targu rybnego z Hamburga z 1979 roku postanowiliśmy ośmielić się i poprosić o zgodę na wspólną wystawę.

Więcej: Wystawa Grupy Twórczej Motycz: "Kupcy"

   

Święto Niepodległości

Sławek Matyjaszewski TEJ CO NIE ZGINĘŁA - KONCERT 11 listopada 2013. Wystąpili: Dorota Szostak-Gąska / sopran, Mariola Zagojska / sopran, Jakub Gąska / tenor, Natalia Nikitina / Kozub - skrzypce, Agnieszka Schulz-Brzyska / fortepian, Jerzy Turowicz / prowadzenie koncertu.

Więcej: Święto Niepodległości

   

Teatr Res Comica

Sławek MatyjaszewskiTEATR RES COMICA - spektakl pt. „SALON EU.” Cywilizujemy się. Europeizujemy się. Realizacja decyzji o własnym losie jest w zasięgu ręki. To, co dotąd uznawane było za przykre, może stać się pożyteczne i przyjemne, a nawet trendy. Parę osób, mając różne motywacje, uznało, że już przyszedł dla nich czas decyzji. Czy poszlibyśmy kiedyś ich tropem? Mocne nerwy i ograniczona wrażliwość etyczna mile widziane.

Więcej: Teatr Res Comica

   

Światowy Dzień Seniora 2013

Sławek Matyjaszewski16 października 2013 roku w Sali Widowiskowej Nałęczowskiego Ośrodka Kultury  Seniorzy uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Seniora. Uroczystość zorganizował Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Prowadzący obchody, Witold Wierzejski - zastępca przewodniczącej, powitał gości. Na uroczystość przybyli zastępca burmistrza  p. Artur Rumiński, wiceprzewodniczący Zarządu Okręgowego z Lublina p. Stanisław Miciuk, prezes Banku Spółdzielczego p. Grzegorz Bednarczyk, dyrektor NOK p. Jadwiga Sawa-Bednarczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej p. Katarzyna Wójcik, prezes TPN p. Jerzy Sołdek, dyrektor przedszkola p. Jolanta Madejska, redaktor naczelna  Gazety Nałęczowskiej p. Bogumiła Wartacz, seniorzy z Klubu Jesienni Entuzjaści, młodzież z WTZ i ich nauczyciele, mieszkańcy Nałęczowa i gminy.

Więcej: Światowy Dzień Seniora 2013

   

Wystawa: Piotr Smolnicki - grafika

Sławek Matyjaszewski Prof. Piotr Smolnicki urodził się w 1952 r. w Warszawie. Studiował na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. W 1982 r. zrobił dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Haliny Chrostowskiej oraz aneks z malarstwa w pracowni prof. Teresy Pągowskiej. Zajmuje się grafiką, rysunkiem i malarstwem. Od 1982 r. pracuje na ASP w Warszawie. Do 2012 pełnił funkcję dziekana Wydziału Grafiki tej uczelni. Obecnie prowadzi pracownię rysunku. Ma w swoim dorobku wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą.

Więcej: Wystawa: Piotr Smolnicki - grafika

   

III Festiwal Orkiestr Dętych

Sławek MatyjaszewskiIII edycja Festiwalu Orkiestr Dętych 2013. Puławy - Nałęczów - Kazimierz Dolny. 14 i 15 września 2013 przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury w ramach Festiwalu Orkiestr Dętych wystąpiły: Orkiestra Dęta OSP Karczew, Grodziska Orkiestra Dęta, Obornicka Orkiestra Dęta oraz Orkiestra Dęta „Fanfares of Lviv” ze Lwowa na Ukrainie.

Więcej: III Festiwal Orkiestr Dętych

   

Jubileusz Kapeli Nałęczowskiej

Sławek MatyjaszewskiJubileusz działalności Kapeli Nałęczowskiej, Nałęczowski Ośrodek Kultury, 07.09.2013 r.

Więcej: Jubileusz Kapeli Nałęczowskiej

   

Wystawa H.Welik i J.Z.Lis

Sławek MatyjaszewskiWystawę, planowaną od 2. lat, dedykowaną dyr. PLTP Michałowi Pudełko (w latach 1948-60) i gronu profesorów, zorganizowali wg. koncepcji Autorów: Marek Górniak (student w latach 80.tych  prof. Jana Z. Lisa) i Tomasz Welik (syn Henryka). Wernisaż zgromadził wielu gości, w tym przyjaciół Autorów z lat wspólnej nauki w PLTP, i studiów na ASP w Warszawie, a nawet kilkoro studentów prof. Jana Lisa. Przebiegł więc w serdecznej, gorącej i pełnej powitań po wielu, wielu nawet latach… atmosferze.

Więcej: Wystawa H.Welik i J.Z.Lis

   

Dożynki Powiatowe 2013

Sławek MatyjaszewskiSukces Gminy Nałęczów na Dożynkach Powiatowych 2013 w Końskowoli !!! Święto plonów tradycyjnie już stało się okazją do rywalizacji poszczególnych gmin. Tym bardziej jest na miło poinformować, że w każdej z kategorii konkursowych zajęliśmy miejsce na podium.

Więcej: Dożynki Powiatowe 2013

   

Belcanto 2013 Koncert Galowy

Sławek MatyjaszewskiXI Międzynarodowy Festiwal Wokalny w Nałęczowie Belcanto 2013. Fotografie z Koncertu Galowego - 17 sierpnia 2013 W koncercie wystąpili: Hanna Samsion, Beata Wardak, Klaudia Kulik,Kinga Karska, Małgorzata Rudnicka, Julia Pyrak, Leszek Świdziński, Miłosz Gałaj, Piotr Halicki, Łukasz Wroński, Jakub Oczkowski oraz uczestnicy konkursu: Paweł Brożek, Dominika Farbaniec, Miłosz Gałaj, Ieva Goleckyte, Liang Hao, Ye Yong Sohn, Ksenia Mazuk, Michał Prószyński, Ramona Rey, Arnoldas Stonys, Marija Szabunia, Hanna Zajączkiewicz. Artystom towarzyszyła Orkiestra Teatru Muzycznego z Brześcia pod batutą maestro Aleksandra Sosnowskiego, skrzypce - Sergei Belozertsew.

Więcej: Belcanto 2013 Koncert Galowy

   

Strona 12 z 30


Wkrótce w NOK

WKRÓTCE W KINIE CISY
AZYL

28 kwietnia, godz. 16.30 - 2D napisy
29 kwietnia, godz. 19.00 - 2D napisy
30 kwietnia, godz. 16.30 - 2D dubbing
1 maja, godz. 15.00 - 2D dubbing

GHOST IN THE SHELL
28 kwietnia, godz. 19:00 - 3D napisy
29 kwietnia, godz. 17:00 - 2D napisy
30 kwietnia, godz. 19:00 - 2D napisy
1 maja, godz. 17:30 -  2D napisy
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości