tel NOK 815 014 069
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK NałęczówMałgorzata (Gonia) Zduńczyk urodzona w 1967 r. w rodzinie fotografów. Naukę fotografii pobierała  zarówno od rodziców jak i w Związku Polskich Artystów Fotografików, New York Institute of Photography, Prywatnej Akademii Tomasza Tomaszewskiego, Warszawskiej Szkole Fotografii. Od 29 lat odkrywa Afrykę. Łączy swoje pasje , fotografię i Afrykę, realizując szereg projektów fotograficznych oraz w zakresie pomocy rozwojowej .

NOK Nałęczów"Magda, Zbigniew, Stanisław STRZYŻYŃSCY". Nałęczów jest wymarzonym miejscem dla artystów: pisarzy, poetów, muzyków, malarzy, rzeźbiarzy. Od prawie 70. lat stał się taką przestrzenią dla rodziny Strzyżyńskich. Dom i pracownia przy ul. Bolesława Prusa powstałe przed 50. laty wypełnione są sztuką.

NOK NałęczówFotografie z otwarcia wystawy "NAŁĘCZÓW w fotografii Henryka Smagi". Henryk Smaga, urodzony 22 lipca 1924 w Nałęczowie. Jego przygoda z fotografią zaczęła się zaraz po wojnie. Fotografował ludzi, plenery, uroczystości. Na jego zdjęciach można zobaczyć charakterystyczne miejsca Nałęczowa jak kościół czy wzgórze Poniatówka.