tel NOK 815 014 069
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

Nałęczowski Ośrodek Kultury

Piątki

11:00 - 11:45 sensoryczne zajęcia plastyczne dla dzieci 3-5 lat z opiekunami; 30 zł/mies. 
12:00 - 13:30 warsztaty artystyczne dla seniorów; 30 zł/mies.
15:30 - 16:30 zajęcia plastyczne dla dzieci 6-9 lat; 30 zł/mies.
16:45 - 17:45 zajęcia plastyczne dla młodzieży 10-13 lat; 30 zł/mies.

Sala Klubowa Nałęczowskiego Ośrodka Kultury


Sensoryczne zajęcia plastyczne

Podczas zajęć dzieci będą miały możliwość doświadczania świata sztuki wieloma zmysłami. Będziemy tworzyć pachnące ciastoliny, bajecznie kolorowe ciecze czy wielkie obrazy malowane stopami. Maluchy z warsztatów nie wyjdą czyste dlatego zabierzcie ze sobą strój na zmianę :)

Zajęcia plastyczne
Spotkanie ze sztuką to fascynująca przygoda! Podczas warsztatów dzieci spróbują swoich sił w rozmaitych technikach plastycznych: poza tradycyjnym rysunkiem czy malarstwem poznają podstawy rzeźby, grafiki, kaligrafii czy makramy. Zajęcia rozwijają naturalną dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, przybliżają język sztuki i uczą wyrażania własnych opinii. A wszystko to w atmosferze twórczej zabawy!

Warsztaty artystyczne dla seniorów

Szczegółowe rysunki botaniczne, delikatne akwarele albo szalone abstrakcje. Świat sztuki jest niesamowity i zaskakujący. Najprzyjemniej poznawać go poprzez praktykę! Zapraszamy seniorów na warsztaty artystyczne! Uczestnicy i uczestniczki będą eksperymentować z różnymi technikami plastycznymi: od rysunku piórkiem, przez malarstwo olejne po dripping. Podstaw rysunku i malarstwa może nauczyć się każdy! Umiejętności plastyczne nie są konieczne.

Prowadząca: Michalina Broda - historyczka sztuki, animatorka kultury; absolwentka historii sztuki na KUL oraz studentka edukacji artystycznej na UMCS. Realizuje autorskie projektu popularyzujące historię sztuki (“Gdzie jest sztuka?”; “Mali Mistrzowie”). Stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego. Uwielbia opowiadać o sztuce i inspirować do wychodzenia poza schematy.